W Poznaniu powstaną kolejne przystanki wiedeńskie - tym razem na Górnej Wildzie

Pierwszy przystanek typu wiedeńskiego powstał w Poznaniu na ul. Gwarnej wiosną 2014 r., a w 2015 roku wybudowano kolejne dwa przystanki na ulicy Strzeleckiej - przystanek Łąkowa oraz Plac Wiosny Ludów.
Przetarg na budowę przystanków wiedeńskich ogłosiły Poznańskie Inwestycje Miejskie.

- Wykonawca na realizację przedmiotu umowy będzie miał 110 kalendarzowych od dnia jej podpisania. - informuje Krzysztof Kaczanowski z PIM i tłumaczy, jak należy korzystać z tego typu przystanków. - Należy pamiętać, że pasażerowie na wyniesioną platformę przystanku wchodzą dopiero wtedy, gdy dojeżdża do niego tramwaj. Gdy tramwaj znajduje się na przystanku wiedeńskim, kierowcy mają zakaz wjazdu na wzniesienie i muszą poczekać na odjazd pojazdu komunikacji miejskiej. Jest to niezbędne, by zapewnić pieszym wygodne dojście do tramwaju lub na chodnik.

Info z Polski
Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!