Policjanci skontrolowali łącznie blisko tysiąc pojazdów Policjanci skontrolowali łącznie blisko tysiąc pojazdów

Policjanci skontrolowali łącznie blisko tysiąc pojazdów. (© Piotr Krzyżanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Poznańscy policjanci w dniach od 23 do 25 sierpnia wystawili kierowcom aż 188 mandatów za przekroczenie prędkości.

W minionym tygodniu policjanci z poznańskiej drogówki przeprowadzili kolejną akcję pod hasłem „prędkość”. W dniach od 23 do 25 sierpnia zwracali szczególną uwagę na wszelkie przejawy łamania przepisów dotyczących ograniczeń prędkości.

- Podczas całej akcji na drogach pracowało 290 funkcjonariuszy drogówki, którzy łącznie skontrolowali 977 pojazdów. Nałożyli również 188 mandatów karnych za przekroczenie prędkości – informuje Maciej Święcichowski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Poznańscy policjanci już zapowiadają, że takie działania będą kontynuowane, ponieważ zbyt szybka jazda to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków.

Wymachiwał bronią i jechał chaotycznie - zobacz wideo:

źródło: US CBS/x-news.pl.Czytaj także

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ech (gość)

290 policjantów przez 3 dni skontrolowało 977 pojazdow, czyli każdy policjant skontrolował 1 pojazd dziennie? Co to za 8-godzinne kontrole musiały być :D

Dexter

Hi...hi...hi...we wlepianiu mandatów to oni są mistrzami. W Poznaniu jest kilkanaście radiowozów nieoznakowanych, a to niesamowicie skuteczna oręż. Gorzej z łapaniem przestępców. Do dziś przypomina mi się tak historia, jak im uciekł w kajdankach gościu pod pretekstem pożegnania z matką, po czym utopił się w Warcie.

CZESIOGRZES (gość)

Czy taka akcja nie powinna trwać od 1 stycznia do 31 grudnia każdego roku??? Co to za szczególny czas ze niby ludzie wracają z wakacji a co oni wyjechali nagle wszyscy dwa tygodnie temu czy tydzień nie ogarniam...